
På 4-års dagen for det feje angreb på ledende SIAD medlemmer i en P-kælder på Christianshavn har vi nu den glædelige nyhed at meddele at personerne der stod bag og udførte angrebet nu står til at blive sigtet for overfaldet.
Politiets Efterretningstjeneste har nu fuldført politiarbejdet og har overladt det til anklageren at forfatte anklageskriftet. Det er den samme personkreds som har stået bag brandattentaterne mod politiet og flere hacknings-tilfælde. Det ser mere og mere ud til at personerne bag det har været en regulær venstreorienteret terrorcelle.
Vi er meget tilfredse med at man efter 4 år endelig har opklaret sagen. Sagen har været rejst i folketinget af Søren Krarup og daværende justitsminister Lene Espersen lovede at der ville blive gjort alt for at finde de skyldige. Efter disse udtalelser lukkede politiet 14 dage efter sagen da man ikke havde nogen spor at gå efter. Men Politiets Efterretningstjeneste har ved vedholdende politiarbejde opklaret sagen.













Demo i Gellerup 2006 "Folkemorderne Hamas ud af Skandinavien"
Anders Gravers i 21søndag (2010)
Anders Gravers i Russisk TV (2011)
Anders Gravers i TV-Avisen 130910
Anders Gravers taler i New York 11. sep. 2011 på 10-års dagen for terrorangrebet
Anders Gravers taler til CPAC i USA (2010)
Anders Gravers taler til Ground Zero demo i New York (2010)
Anders Graves taler til konference imod islamiseringen i Paris (dec. 2010)